31.01.2019 -

Lyžařský kurz

V období vánočních prázdnin 23 žáků ze 6. až 9. třídy netrpělivě vyhlíželo sněžení, protože od pondělí 7. do pátku 11. ledna byli účastníky lyžařského výcvikového zájezdu. Sníh napadl, tak jsme si sbalili lyžařskou výzbroj a výstroj a autobusem jsme vyrazili na Bílou, do krásného hotelu Bauer. Ubytování jsme byli ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, s televizí a pohodlnými postelemi, ve kterých jsme po náročných dnech rádi odpočívali.

Od pondělního odpoledne až do pátečního poledne jsme všichni pilně lyžovali ve třech družstvech, do kterých byli žáci rozděleni. První a druhé družstvo během týdne lyžovalo na všech sjezdovkách kolem hotelu, na vrcholy je vyvážely pomy, kotvy i sedačky. Úplní začátečníci začali lyžovat v areálu pro školky, ale už v úterý jezdili na pomě a ve středu na kotvě, tedy na velké sjezdovce u hotelu. Všichni se během týdne v lyžování zlepšili, ale nejvíc to bylo samozřejmě vidět na třetím družstvu, když se z nelyžařů stali lyžaři a mnozí postoupili do druhého družstva. Ve čtvrtek odpoledne proběhl slalom, díky něj jsme zjistili nejlepší a nejrychlejší lyžaře. Ti nejlepší pak byli odměněni diplomy a krásnými cenami.

Večery jsme trávili v kulturní místnosti. První a druhé družstvo měli na starosti pan Martin Krutil a pan Ondřej Veselý. Během dne natáčeli žáky při sjezdu a večer jsme si tyto jízdy promítali. Žáci tak měli možnost vidět svůj styl jízdy, své přednosti i chyby a ze zhlédnutých jízd si mohli vzít ponaučení a vylepšovat se. Celé dny jsme, ale jen nelyžovali. Večery jsme věnovali různým soutěžím, tancování a jiné zábavě.

Chtěla bych moc poděkovat p. Martinu Krutilovi a p. Ondřeji Veselému, kteří se osvědčili jako výborní instruktoři na sjezdovkách, ale i mimo ně a p. Evě Tomáškové, která na kurzu působila jako zdravotnice a noční dozor. Díky všech jmenovaným proběhl celý kurz v klidné a přátelské atmosféře a většině z nás se vůbec nechtělo domů.

Fotky z kurzu najdete v externí fotogalerii.

Mgr. Naděžda Malaníková

reditelka@zsjistebnik.cz