21.06.2019 -

Prvňáčci v knihovně

Nejmladší žáci naší školy navštěvují koncem školního roku knihovnu. Ptáte se proč koncem roku? To je přece jasné, nastal ten nejlepší okamžik. Právě se ve škole doučili všechna písmena, umí číst i psát.

V knihovně je čeká knihovnice paní Jana Majerová, která je provede tajemstvím knihovny. Naučí je jak správně zacházet, pečovat a starat se o knihy. Jak navštěvovat knihovnu, orientovat se v ní a jak se v knihovně chovat. Jsou zde pasování na rytíře „Čtenářského řádu“ a složí rytířskou přísahu.  A to ne ledajak. Pasuje je král s královnou, před kterými složí čtenářský slib.

Mohou si zapůjčit knihu a jako dárek mají noví čtenáři první rok v knihovně bez poplatku. Letošní čtenáři se mohli seznámit i s novou knihovnicí paní Evou Prudilovou.

Na závěr jim paní knihovnice připravila malou svačinku, která děti potěšila. Za vstřícnost a spolupráci bychom chtěli paní Janě Majerové moc poděkovat.

Mgr. Iva Součková

Jistebník č. 315