21.06.2019 -

Setkávání

Stalo se skoro tradicí, že se každoročně v naší škole setkávají budoucí prvňáčci. I když jsou to teprve předškoláci, nejsou jen pasivními pozorovateli, ale aktivně se zapojují do činností, které pro ně připravují paní učitelky Eva Smolanová a Iva Součková. Tato setkání jsou důležitá nejen z toho důvodu, že si děti odnášejí domů spoustu zážitků a nových zkušeností a dovedností, ale také proto, že poznávají nové prostředí a seznamují se s budoucími pedagogy.

Do školy docházely v doprovodu svých rodičů. Ti také nelenošili. Rodiče, kterým na dobrém vstupu jejich dětí do školy záleží, čekaly krátké přednášky vedené odbornými lektory, kteří svá povídání podkládali praktickými zkušenostmi s dětmi, i praktickými ukázkami. V krátkých vstupech si mohli připomenout či dozvědět se spoustu užitečných rad z oblasti grafomotoriky, logopedie, dyslexie, školní zralosti. Na posledním setkávání si předškoláci vyzkoušeli obratnost, důvtip i znalost pohádek pod vedením zdatných školních indiánů.

Mgr. Iva Součková

Jistebník č. 315