Úspěchy žáků

Farmář a jeho kamarádi

Z naší školy se umístili tito žáci:

1. místo v kat. 1. - 2. třída - Klaudie Štellnerová

3. místo v kat. 1. - 2. třída - Marie Mališová

1. místo v kat. 3. - 4. třída - Barbora Konečná

Studénecký slavíček

Již druhým rokem vyhrál Ondřej Šíma několik kategorií pěvecké soutěže ve Studénce,

moc mu gratulujeme a držíme palce do dalších ročníků.

Zvířátka na Jarošově statku

Tentokrát se žáci 1. stupně zúčastnili výtvarné a literární soutěže „Jarošův statek“. Do soutěže bylo zasláno 822 prací z celého kraje ze základních i základních uměleckých škol. Z našich žáků se v kategorii 1. a 2. tříd umístila na 1. místě Klaudie ŠTELLNEROVÁ, v kategorii 3. a 4. tříd se v první TOP desítce umístil Filip STILER.

Dopravní soutěž v Odrách - okresní kolo

Po loňském méně úspěšném roce jsme letos vyhráli okrskové a okresní kolo v mladší kategorii. Podařilo se to družstvu ve složení: Lucie Zegzulková, Kateřina Buchová, Denis Willert a Matyáš Klepek. Výhra je pro nás o to cennější, neboť jsme porazili dvě družstva z  Oder, která mají výhodu trénovat na místním dopravním hřišti. Už asi víte, že soutěž spočívá ve vyřešení dopravních testů, jízdě zručností přes překážky, jízdě na dopravním hřišti a soutěžící musí ukázat své znalostí a dovedností ve zdravotní přípravě.

Za výhru jsme dostali diplomy a pěkné ceny, ale největší radost jsme měli z jízdy v elektromobilu, kterou jsme si všichni vyzkoušeli, je to opravdu pěkný zážitek.

Teď se budeme připravovat na krajské kolo, které bude 26. a 27. 5. ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Mgr. Naděžda Richtárová

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů

"Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle s cílem motivovat děti ke sportu na základě vlastní zkušenosti. „Ve školním věku jsme zažili odznak zdatnosti a to nás vedlo nejen k desetiboji, ale ke konceptu sbírání odznaků a zlepšování se. Když se někdo zlepšuje, tak ho to motivuje. Má potom chuť sportovat,“ řekl Robert Změlík.

Školáci plní v rámci OVOV devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes školní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce a setkají se s desítkami olympioniků a sportovních osobností."

(zdroj: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/ovov-zakladni-informace)

V této soutěži jsme získali dvě ocenění. Ondřej Stiler za  1. místo a Nikolas Klein za 3. místo.

Studénecký slavíček

Žák Ondřej Šíma získal cenu publika a cenu za zlaté pásmo v pěvěcké soutěži Studénecký slavíček.

Velká výtvarná soutěž Myslivost a lesní zvěř

Žákyně Klaudie Štellnerová se umístila na úžasném 2. místě ve Velké výtvarné soutěži žáků základních škol okresu Nový Jičín v kategorii 1. - 5. ročník.

Pythagoriáda

Žákyně Monika Štábová se umístila na krásném 6. - 9. místě Pythagoriády.

Recitační soutěž

Dne 16. 3. 2016 se žákyně Alice Ondovčáková (8. třída) umístila na 1. místě v okrskovém kole Recitační soutěže v Bílovci, a postoupila tak do okresního kola v Novém Jičíně.

Olympiáda v českém jazyce

Dne 16. 2. 2016 se žákyně Kristýna Máchová (9. třída) umístila na 19. - 23. místě v okresním kole Olympiády v českém jazyce v Novém Jičíně.

zsjistebnik@seznam.cz

druzina.jistebnik@seznam.cz